Keratinin başlıca kullanım amacı yıpranmış saçlara bakım yapmak olup esneyen güçsüz kalan, koparak dökülen her tür ve yapıdaki saçların sağlamlaşmasını ve sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlamaktır. Zaman içerisinde saç renginin açılması, boyanması gibi kimyasal işlemler nedeni ile saçın kaybettiği Keratini, sıvı Keratin yüklemesi ile saça geri kazandırmaktadır.

Botoks’ ta denilen saç bakımında Hair Cold Warrior Keratin Uygulaması

 1. Hair Cold Warrior Arındırıcı Şampuan ile saçı 2 kez yıkayın. (İlk şampuanlamada amaç saçı temizlemek. İkinci şampuanlamada ise saç gözeneklerini açmak ve arındırmak amacı ile 5 dakika köpüklü olarak bekletin.)
 2. Saçınızı duruladıktan sonra havlu ile suyunu alıp saçı %50 kurutun (Saç da sünme yanık varsa %70 kurutun)
 3. Hair Cold Warrior Keratin metal olmayan boya kâsesine konularak fırça yardımı ile saç derisine temas etmeyecek şekilde saç dibinden 1 cm pay bırakılarak dipten uca yarım daireler çizerek masajla yedirilir.(Uygulama sırasında eldiven kullanınız.)
 4. Klimazon mizample makinası ile saçınızı bakım ayarında kurumaya alın. (Klimazon mizample makinası yok ise hava almayacak şekilde boneye sarıp 30 dakika bekletin)
 5. Saçınızı yıkama setinde saç sahibinin dayanabileceği kıvamda soğuk su ile durulayarak şoklayın.
 6. Havlu ile suyunu alıp; Hair Cold Warrior Shock Mask’ı dip ve uçlara sürün. Saça ince bir tarak yardımıyla iyice yedirip 5 dk. bekletin.
 7. Saçta %40 oranında mask kalacak şekilde saçı durulayıp; hiç nem kalmayacak oranda kurutun. (Keratinin saçda kalması için iyice kuruması lazım)
 8. Saça tek kat fön çekin.
 9. Yapılan işlemin daha kalıcı olması ve sağlıklı saçlar için Hair Cold Warrior Keratin Şampuan ve Hair Cold Warrior Keratin Mask ile kullanmanız önerilir.

 

Kalıcı Fön Hair Cold Warrior Keratin Uygulaması

 1. Hair Cold Warrior Arındırıcı Şampuan ile saçı 2 kez yıkayın.
  (İlk şampuanlamada amaç saçı temizlemek. İkinci şampuanlamada ise saç gözeneklerini açmak ve arındırmak amacı ile 5 dakika köpüklü olarak bekletin.)
 2. Saçınızı duruladıktan sonra havlu ile suyunu alıp saçı %70 kurutun.
 3. Saçı röfle paketler gibi tutamlara ayırınız.
 4. Hair Cold Warrior Keratin metal olmayan boya kâsesine konularak fırça yardımı ile saç derisine temas etmeyecek şekilde ; saç dibinden 1 cm pay bırakarak ayrılmış her bir tutamın 3 noktasına (dip,orta,uç olmak üzere) fırça ile sürüp ince bir tarak ile tarayınız.(Uygulama sırasında eldiven kullanınız.)
 5. Uygulamayı bitirdikten sonra saçı hava almayacak şekilde sarıp 45 dakika bekletin.
 6. Bekleme süresinden sonra saçı fön makinası ile iyice kurutup sıkı bir şekilde tek kat fön çekin. (Asla kırık fön fırçası kullanmayın. Metal olan her nesne keratine zarar verir.)
 7. Fön çektikten sonra saç tutamlara ayrılarak ve her bir tutamın üzerinden 6 ya da 7 defa geçilerek pres uygulanır. (Presin ısısı işlem görmüş röfleli balyajlı saçlarda 180 derece normal ve boyalı saçlarda 230 derece olmalı.)
 8. Saçınızı yıkama setinde saç sahibinin dayanabileceği kıvamda soğuk su ile durulayarak şoklayın.
 9. Şampuan ile bir kere yıkadıktan sonra havlu ile suyunu alıp; Hair Cold Warrior Shock Mask’ı dip ve uçlara sürün. Saça ince bir tarak yardımıyla iyice yedirip 15 dk. bekletin.
 10. Saçta %10 oranında mask kalacak şekilde saçı durulayıp; saçı saç çıkış yönüne doğru kurutun. (Keratinin saçda kalması için iyice kuruması lazım)
 11. Yapılan işlemin daha kalıcı olması ve sağlıklı saçlar için Hair Cold Warrior Keratin Şampuan ve Hair Cold Warrior Keratin Mask ile kullanmanız önerilir.

Hair Cold Warrior Keratin

Firmamız müşterileri ile karşılıklı güven doğrultusunda bu günlere gelmiş, dostluk ve hoşgörü çerçevesinde kalite konusunda taviz vermeden yoluna devam etmeye kararlıdır.