Kalıcı Fön Hair Cold Warrior Keratin Uygulaması

1- Hair Cold Warrior Arındırıcı Şampuan ile saçı 2 kez yıkayın.
(İlk şampuanlamada amaç saçı temizlemek. İkinci şampuanlamada ise saç gözeneklerini açmak ve arındırmak amacı ile 5 dakika köpüklü olarak bekletin.)
2- Saçınızı duruladıktan sonra havlu ile suyunu alıp saçı %70 kurutun.
3- Saçı röfle paketler gibi tutamlara ayırınız.
4- Hair Cold Warrior Keratin metal olmayan boya kâsesine konularak fırça yardımı ile saç derisine temas etmeyecek şekilde ; saç dibinden 1 cm pay bırakarak ayrılmış her bir tutamın 3 noktasına (dip,orta,uç olmak üzere) fırça ile sürüp ince bir tarak ile tarayınız.(Uygulama sırasında eldiven kullanınız.)
5- Uygulamayı bitirdikten sonra saçı hava almayacak şekilde sarıp 45 dakika bekletin.
6- Bekleme süresinden sonra saçı fön makinası ile iyice kurutup sıkı bir şekilde tek kat fön çekin. (Asla kırık fön fırçası kullanmayın. Metal olan her nesne keratine zarar verir.)
7- Fön çektikten sonra saç tutamlara ayrılarak ve her bir tutamın üzerinden 6 ya da 7 defa geçilerek pres uygulanır. (Presin ısısı işlem görmüş röfleli balyajlı saçlarda 180 derece normal ve boyalı saçlarda 230 derece olmalı.)
8- Saçınızı yıkama setinde saç sahibinin dayanabileceği kıvamda soğuk su ile durulayarak şoklayın.
9- Şampuan ile bir kere yıkadıktan sonra havlu ile suyunu alıp; Hair Cold Warrior Shock Mask’ı dip ve uçlara sürün. Saça ince bir tarak yardımıyla iyice yedirip 15 dk. bekletin.
10- Saçta %10 oranında mask kalacak şekilde saçı durulayıp; saçı saç çıkış yönüne doğru kurutun. (Keratinin saçda kalması için iyice kuruması lazım)
11- Yapılan işlemin daha kalıcı olması ve sağlıklı saçlar için Hair Cold Warrior Keratin Şampuan ve Hair Cold Warrior Keratin Mask ile kullanmanız önerilir.