Botoks’ ta denilen saç bakımında Hair Cold Warrior Keratin Uygulaması

1- Hair Cold Warrior Arındırıcı Şampuan ile saçı 2 kez yıkayın. (İlk şampuanlamada amaç saçı temizlemek. İkinci şampuanlamada ise saç gözeneklerini açmak ve arındırmak amacı ile 5 dakika köpüklü olarak bekletin.)
2- Saçınızı duruladıktan sonra havlu ile suyunu alıp saçı %50 kurutun (Saç da sünme yanık varsa %70 kurutun)
3- Hair Cold Warrior Keratin metal olmayan boya kâsesine konularak fırça yardımı ile saç derisine temas etmeyecek şekilde saç dibinden 1 cm pay bırakılarak dipten uca yarım daireler çizerek masajla yedirilir.(Uygulama sırasında eldiven kullanınız.)
4- Klimazon mizample makinası ile saçınızı bakım ayarında kurumaya alın. (Klimazon mizample makinası yok ise hava almayacak şekilde boneye sarıp 30 dakika bekletin)
5- Saçınızı yıkama setinde saç sahibinin dayanabileceği kıvamda soğuk su ile durulayarak şoklayın.
6- Havlu ile suyunu alıp; Hair Cold Warrior Shock Mask’ı dip ve uçlara sürün. Saça ince bir tarak yardımıyla iyice yedirip 5 dk. bekletin.
7- Saçta %40 oranında mask kalacak şekilde saçı durulayıp; hiç nem kalmayacak oranda kurutun. (Keratinin saçda kalması için iyice kuruması lazım)
8- Saça tek kat fön çekin.
9- Yapılan işlemin daha kalıcı olması ve sağlıklı saçlar için Hair Cold Warrior Keratin Şampuan ve Hair Cold Warrior Keratin Mask ile kullanmanız önerilir.